You are here: Home Wolontariat szkolny

Rozmawiaj z każdym językiem miłości. Nie podnoś głosu. Nie przeklinaj. Nie rób przykrości. Nie wyciskaj łez. Uspokajaj i okazuj dobroć.

Dziś wszystko w Polsce woła, by zmobilizować duchowe siły Narodu do obrony życia nienarodzonych, do wierności ślubom małżeńskim, do podniesienia moralności współżycia małżeńskiego, do cnoty męstwa i wstrzemięźliwości, do czujności nad wychowaniem moralnym i religijnym młodzieży i dziatwy, aby z rodzin katolickich nie wyrastali ateiści i poganie.

Historia wolontariatu
Wolontariat szkolny PDF Drukuj Email
Czwartek, 03 Grudzień 2009 12:23

Historia

Wolontariat szkolny został powołany we wrześniu 2004 roku. 40 - osobową grupą wolontariuszy opiekowali się nauczyciele: Renata Strzelczyk, Małgorzata Gorzkowska, Wiesława Świąder, Katarzyna Ekiel oraz ks. Jarosław Wasielewski. Gimnazjalni wolontariusze to kreatywni i wrażliwi młodzi ludzie, którzy chętnie angażują się w działania mające na celu niesienie pomocy potrzebującym, zarówno w środowisku szkolnym jak i pozaszkolnym.

Świadczą o tym różnorodne akcje podejmowane w latach 2004 - 2009.

• Udział w corocznej akcji „Góra grosza” – zbiórka funduszy w postaci monet na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną.

• Zbiórka pieniędzy, przy współpracy z PCK, dla uczniów poszkodowanych w ataku terrorystycznym na szkołę w Biesłanie.

• Integracja młodzieży szkolnej z harcerzami, spotkanie „Harcerze są wśród nas”.

• Akcja „Podaruj szkole książkę”. Biblioteka zyskała 1400 książek.

• Akcja „Podzielmy się opłatkiem” – wizyta w Domach Pomocy Społecznej w Lesznowoli i Tomczycach oraz w Markocie w Grzędach.

• Udział w XIII finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

• Opieka nad niepełnosprawnymi dziećmi podczas IV Jurkowskiego Festiwalu Piosenki Pt. „Śpiewać każdy może”, organizowanego przez Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Jurkach.

• Akcja  „Podziel się sercem”, zbiórka zabawek dla dzieci z domu dziecka oraz świetlicy socjoterapeutycznej działającej przy Publicznej Szkole Podstawowej w Częstoniewie.

• Wykonanie ozdób bożonarodzeniowych i przekazanie ich do grójeckiego szpitala.

• Wielka Akcja Mikołajkowa – zbiórka materiałów papierniczych dla dzieci ze świetlicy socjoterapeutycznej działającej przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Grójcu.

• Akcja Świąteczna  - zbiórka funduszy na pompę insulinową dla ucznia naszej szkoły.

• „Podaruj odrobinę słodkiej radości” – wielkanocna akcja wsparcia dla dzieci z MGOPS-u w Grójcu.

• Akcja charytatywna „Aby każdy garnek był pełny” – zbiórka artykułów żywnościowych i przekazanie ich do Stacji Caritas przy Parafii p.w. Miłosierdzia Bożego w Grójcu.

• Impreza okolicznościowa z okazji Międzynarodowego Dnia Niepełnosprawnych – opieka nad niepełnosprawnymi uczniami ze szkoły im. Ks. J.Twardowskiego w Grójcu.

• Wykonanie ozdób wielkanocnych o raz dekoracja pomieszczeń Domu Pomocy Społecznej „Pod topolami” w Lesznowoli.

• Udział w ogólnopolskiej akcji „Szkoła bez przemocy” poprzez organizację przedsięwzięcia „Tydzień wolontariatu”:

- Happening propagujący 5-letnią działalność wolontariatu szkolnego oraz zachęcający  uczniów do pracy na rzecz innych,

- Mikołajkowa akcja charytatywna pt. „Chcesz sprawić radość chorym dzieciom ?” – zbiórka książeczek dla dzieci, gier planszowych, kredek, kolorowanek i zabawek, które zostaną przekazane do grójeckiego szpitala na oddział dziecięcy,

- Nawiązanie współpracy z Wolontariatem „Dobre Serce” działającym przy obywatelskim ruchu obrony bezrobotnych w Grójcu.

- Zorganizowanie aukcji przedmiotów wykonanych przez uczniów i wpłata uzyskanej kwoty na konto UNICEF.

- Wykonanie ozdób świątecznych dla Ośrodka Pomocy Społecznej „Pod Topolami” w Lesznowoli.

Ostatnio zmieniany w Piątek, 04 Grudzień 2009 08:33