You are here: Home HISTORIA 1999/2000

Mów zawsze życzliwie o drugich - nie mów źle o bliźnich. Napraw krzywdę wyrządzoną słowem. Nie czyń rozdźwięku między ludźmi. Jednocz sercem i słowem.

Szkoła musi dać dzieciom i młodzieży miłość do ojczyzny, do kultury domowej, rodzinnej i narodowej. I musi wychować w tym duchu...

1999/2000
1999/2000 PDF Drukuj Email
Wtorek, 10 Marzec 2009 22:21

ROK SZKOLNY 1999/2000

W związku z reformą Oświaty misję tworzenia Publicznego Gimnazjum w Grójcu
otrzymała p. Anna Solecka z rąk Burmistrza Gminy i Miasta Grójec p. Piotra Papaja

Rok szkolny obfitował w wiele wydarzeń:

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 1999/2000
1 września 1999 roku rozpoczął nowy rozdział w historii edukacji. Pierwsi gimnazjaliści rozpoczęli nowy rok szkolny. W naszym gimnazjum uroczystość przebiegała bardzo podniośle. Dyrektor Szkoły Pani Anna Solecka przywitała licznie przybyłych gości, Radę Pedagogiczną, uczniów i rodziców życząc wszystkim udanego roku szkolnego.
Jako zadania nowej szkoły wymieniła:

- stworzenie uczniom warunków do nabywania i utrwalania wiedzy oraz rozwijanie umiejętności,

- kształtowanie postawy dociekliwości i refleksyjności,

- zapewnienie młodzieży możliwości korzystania z technologii informacyjnej i komunikacyjnej na lekcjach różnych przedmiotów i zajęciach pozalekcyjnych,

- poszerzanie wiedzy  i umiejętności związanych ze zdrowym stylem życia i profilaktyką zaburzeń także patologii społecznej.

Misje Święte w Parafii Miłosierdzia Bożego w Grójcu
W dniach 13-15 września uczestniczyliśmy w misjach  świetych poprzedzających konsekrację kościoła Miłosierdzia Bożego w Grójcu.

Akcja Sprzątania
17 września uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawcami wzieli udział w akcji. Posprzątaliśmy otoczenie szkoły i rejon Grójca. Towarzysząca akcji zbiórka odpadów aluminiowych okazała się bardzo efektywna. Gmina Grójec pobiła  rekord krajowy w jednorazowej zbiórce opakowań aluminiowych. Na koniec akcji firma MENTOS poczęstowała wszystkich słodyczami.

Krzyż Misyjny
20 października młodzież uczciła Pierwszy Krzyż Misyjny w Parafii sadząc przy kościele sadzonki sosen i bukszpana. Wyraziliśmy w ten sposób przywiązanie do tradycji i dumę z przynależności do społeczności naszej "Małaj Ojczyzny".

Zabawa Andrzejkowa
Organizatorem tej szczególnej imprezy był Samorząd Szkolny. Dziewczęta w strojach wróżek przepowiadały przyszłość, marzenia odnosiły się do miłości, pierwszych sympatii i oczywiście szkoły.

Igrzyska Młodzieży Szkolnej o Mistrzostwo Powiatu
Nasze dziewczęta w tych mistrzostwach zajęły II - miejsce w kategorii piłka ręczna dziewcząt

Pierwszy Konkurs Recytatorski "Moja Ojczyzna"
Uczniowie mieli przygotować dwa utory poetyckie: jeden poświęcony naszej ojczyźnie, a drugi związany z ziemią grójecką. Po eliminacjach szkolnych w konkursie środowiskowym wzięło udział 5 osób. Laureatkami konkursu zostały uczennice:
1 miejsce - Benita Kalus - 1f i Anna Wnuk - 1f
2 miejsce - Ewa Burzyk

WIGILIA
W tym dniu uczniowie spotkali się przy wigilijnych stołach ze swoimi wychowawcami. Nieco później nauczyciele i pracownicy szkoły na uroczystej kolacji wigilijnej dzielili się opłatkiem wymieniając serdeczne życzenia.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Konkurs plastyczno-ekologiczny "Piramida"
Nasi uczniowie zdobyli wyróżnienie.

Konkurs recytatorski
Szczebel rejonowy konkursu. Zdobyliśmy wyróżnienie.

Zawody pływackie na szczeblu powiatu
styl dowolny
50 m (dziewczęta) - II - miejsce,
styl grzbietowy
50 m (chłopcy) - I miejsce,
sztafeta
10x25 m (chłopcy) - I - miejsce.

Konkurs matematyczny "Kangur"
Uczestniczyło w nim 72 uczniów. Wywalczyliśmy jeden dyplom

Konkurs humanistyczny "Sowa"
Uczestniczyło 115 uczniów, pięciu otrzymało wyróżnienie.

Konkurs plastyczny "Jak udoskonalić ciało człowieka?"
Zdobyliśmy wyróżnienie.

Konkurs plastyczny "To co mamy najpiękniejsze" impresje grójeckie
Dwa wyróżnienia.

Zakończenie roku szkolnego 1999/2000
Rok szkolny zakończył się rozdaniem wielu nagród książkowych i świadectw z wyróżnieniem.
Takim sukcesem mogło cieszyć się wielu uczniów:
34 - którzy osiągnęli
średnią 5.0 i więcej