Wtorek, 21 Maj 2019
You are here: Home HISTORIA 2001/2002

Translator

English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Krucjata Miłości Prymasa

Przebaczaj wszystko wszystkim. Nie chowaj w sercu urazy. Zawsze pierwszy wyciągnij rękę do zgody.

Według Prymasa

Jeżeli najbardziej niewinne i bezbronne dziecko nie może czuć się bezpiecznie w jakimś społeczeństwie, wówczas już nikt bezpiecznie czuć się w nim nie może! 

2001/2002
2001/2002 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Wtorek, 10 Marzec 2009 22:32

ROK SZKOLNY 2001/2002

Publiczne Gimnazjum w Grójcu przeniosło się do budynku szkolnego przy ulicy Polnej 17.  

Szkoła nr 1 nasza pierwsza siedziba, w oczekiwaniu na bycie razem.

Nowo wybudowana szkoła nr 2, dzięki temu mogliśmy zająć jej stare podwoje.

Budynek SP nr 2 od 1 września 2001 został siedzibą Publicznego Gimnazjum w Grójcu
(rok wcześniej 16 klas uczyło się w budynku SP nr 1 a 5 klas w SP nr 2)

Przygotowania do rozpoczęcia nauki trwały przez cała wakacje. Budynek poddany był generalnemu remontowi, wymieniono okna, w łazienkach ułożono piękną glazurę. Wiele sal lekcyjnych zostało pomalowanych przy ogromnej pomocy rodziców. Pod koniec wakacji uczniowie licznie odwiedzali szkołę, robili to nie tylko z ciekawości, ale także z chęci pomocy. 
W piękny słoneczny poniedziałek 3 września wszyscy uczniowie i nauczyciele uroczyście rozpoczęli nowy rok szkolny w nowym bydynku szkolnym.  

16 października 2001 r - próbny egzamin gimnazjalny dla uczniów klas III

W tym dniu 305 uczniów zdawało w tym dniu swój swój pierwszy poważny egzamin, była to naprawdę próba wiedzy, umiejętności i nerwów. Uczniowie z numerami nieparzystymi pisali test humanistyczny, a z parzystymi matematyczno-przyrodniczy.

W szkole panowała podniosła atmosfera, podenerwowani uczniowie zapominali nawet o własnych imionach, jednak życzliwość i serdeczność komisji rozładowała stres.

Egzamin trwał 120 minut. Po zakończeniu uczniowie wychodzili zadowoleni. Emocje opadały powoli. W ten sposób gimnazjaliści mieli okazję oswoić stres.

Wyniki egzaminu były następujące (na 50 pkt możliwych):

Egzamin

humanistyczny

matematyczno-przyrodniczy

SZKOŁA

26,50

24,33

POWIAT

23,79

23,81

WOJEWÓDZTWO

34,42

24,21

 

 

W dniach 9 października do 9 listopada 2001 w Centrum Kultury Regionalnej w Grójcu odbyła sie wystawa prac uczniów klas III pt. "Bezsens przeciwko sensowi - dadaistyczne buty i kapelusze". Uczniowie pod czujnym okiem p. Żanety Pietrzyk - nauczycielki plastyki - zaprezentowali swoje prace społeczności lokalnej.

Z okazji Święta Niepodległości w dniu 8 listopada 2001 r. odbyła się uroczysta sesja Rady Miejskiej oraz akademia okolicznościowa. W dniu 11 listopada 2001 r. w  kościele Miłosierdzia Bożego w Grójcu odbyła się msza św. za Ojczyznę a następnie przemarsz pod pomnik Józefa Piłsudskiego, pod którym odbył się uroczysty apel i złożenie wieńców. W uroczystościach wzieli udział uczniowie kl. 3a, b, c, d, f z wychowawcami.

W szkole klasy 3E i 1C pod kierunkim wychowawców Artura Szlisa i Arkadiusza Kępki przygotowały uroczystą akademię w dniu 9 listopada 2001r.  Były deklamacje wierszy, śpiewanie pieśni patriotycznych i legionowych. Akademię prowadziła pani dyr. Anna Solecka.

W konkursie recytatorskim „Moja Ojczyzna” nagrody w CKR odebrali:
Anna Wnuk
Iza Drogosiewicz
Arkadiusz Nowak

Quo Vadis kl. 3H - lekcja pani mgr Teresy Naduk

Jak uatrakcyjnić lekcję? Jak dowartościować ucznia? Jak sprawić, by dostrzegł w sobie niezaprzeczalnie ogromne pokłady talentu?
Pani Teresa Naduk ma na to swoją receptę. Jej klasy często przygotowują adaptacje sceniczne fragmentów pochodzących ze znanych utworów literackich.
Klasa 3H na przykład po omówieniu powieści H. Sienkiewicza „Quo Vadis” miała a zadanie przygotować dla potrzeb klasowej sceny teatralnej ucztę u Nerona, lub scenkę ogrodową. Uczniowie samodzielnie przygotowali scenariusz, scenografię, kostiumy i rekwizyty. Te ostatnie zaskoczyły nauczycielkę i p. dyrektor oglądające popisy amatorów, bo znalazła się żywa papuga w pięknej ażurowej klatce i kumkająca żaba oraz piękne apetyczne owoce.
Trzeba przyznać, że klasa stanęła na wysokości zadania. Kostiumy też były pomysłowe i wyszukane, nie mówiąc o makijażu, ale akurat w tej umiejętności dziewczęta z 3H są wyjątkowo biegłe.
Uczniowie byli zadowoleni z siebie. Dzielili się wrażeniami, a z klasy wychodzili z promiennymi uśmiechami. Zadanie zostało w „150%” wykonane. Cel dydaktyczny został osiągnięty.

„Pieśń dla Łady i Ładona” - Lekcja w klasie 3B - pani mgr Grażyna Drygiel-Mech

Lekcja przeprowadzona w klasie 3B przez panią Grażynę Drygiel-Mech była montarzem słowno-muzycznym wg własnej inwencji twórczej pt: „Pieśń dla Łady i Ładona”.
Teksty, muzyka, aranżacja oparte zostały na opracowaniu uczniów działających w twórczych grupach. Koncepcja kostiumów wykonana została przez uczniów indywidualnie w zależności od roli zawartej w scenariuszu.
Podczas prezentacji zespołów panowała miła atmosfera zabawy twórczej.
Gościem zaproszonym była pani dyr. mgr. Anna Solecka, której udzieliła się nietypowa atmosfera i klimat lekcji.

Ach te zawody
19 grudnia 2001r. na krytej pływalni „Wodnik” w Grójcu odbyły się zawody pływackie „Mikołajkowe” gimnazjalistów. 79 uczniów z Publicznego Gimnazjum brało udział pływając w trzech stylach:

Klasycznym:

Dziewczęta Chłopcy

I - Marta Szulc 3i
II - Ola Maliszewska 3i
III - Asia Sitarek 3f

I - Kamil Furmańczyk 3e
II - Krystyna Szewczyk 3d
II - Konrad Lewandowski 3d

Dowolnym:

Dziewczęta Chłopcy
I - Anna Szulc 3i
II - Iga Czernicka 3g
III - Anna Wnuk 3f

I - Kamil Furmańczyk 3e
II - Piotr Skrzycki 3i
III - Wojtek Lewandowski 3d

 

 

 

 

Grzbietowym na:

50 m: 100 m:
I - Iga Czernicka 3g
II - Magda Żuchnicka 3a
III - Ewa Stróżyk 3a
I - Adam Klat 3i
II - Marcin Szlufirski 3f
III - Bartek Dobrzyński 3d

 

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Jasełka
19 grudnia 2001r. odbyły się jasełka szkolne. Za zorganizowanie apelu odpowiedzialne były p. Iwona Tokarska oraz p. Agnieszka Sobierańska. Piękna dekoracja przygotowała p. Małgorzata Zajkowska, chór natomiast p. Grażyna Drygiel-Mech.
W uroczystej akademii brali udział uczniowie klas 1g, 2c, 2e, 3b, 3f, 3i oraz 3h. W tworzeniu dekoracji pomagała klasa 2d i chłopcy z 3e wraz z wychowawcą p. Arturem Szlisem.
Żmudne przygotowania trwały dwa tygodnie, lecz opłacało się – efekt był wspaniały. Poprzez śpiewanie kolęd, wszyscy zostaliśmy wprowadzeni w świąteczny nastrój. Punktem kulminacyjnym było łamanie się opłatkiem który rozdali „aniołowie”

10 Grudnia 2001r. - Akcja charytatywna na rzecz domu dziecka w Pawłówce.
Cały listopad trwała akcja charytatywna (ogólnoszkolna) na rzecz Domu Dziecka zainicjowana przez Samorząd Uczniowski przy współpracy i pomysłowości p. Teresy Winkler, p. Barbary Dąbrowskiej i p. Anny Soleckiej. Zebrane wśród uczniów prezenty, pięknie opakowane miały być upominkami „Mikołajkowymi” dla naszych koleżanek i kolegów.
W dniu 10 grudnia 2001r. delegacja naszej szkoły w składzie p. Żanety Pietrzyk, p. Barbary Dąbrowskiej, uczennic p. Kasi Stopczyńskiej, Anny Cybulskiej i Sabiny Komorowskiej z kl. 2e pojechała z p. Dariuszem Gwiazdą, który użyczył nam transportu ZHP do Pawłówki. Celem naszego wyjazdu było przekazanie prezentów, które choćby w małej cząstce spełniły marzenia.
Spotkanie z rówieśnikami dostarczyło nam wielu wrażeń i doznań. Uświadomiło nam,  że żadne prezenty nie są w stanie zrekompensować ciepła rodzinnego domu, miłości rodziców i poczucie miłości i bezpieczeństwa. Wizyta ta pomimo tylu kilometrów jakie pokonaliśmy otworzyła nam nowe okno na  świat, przez które widzimy tak samo a dostrzegamy już inne piękne wartości.

Wystawa

W Centrum Kultury Regionalnej w Grójcu eksponowana była wystawa prac uczniów klas III naszego Gimnajum. Wystawa miała na celu promowanie sztuki plastycznej młodzieży w środowisku lokalnym.
Temat: "RELIEFY - lekkość i wdzięk" inspirowane twórczością Henryka Stażewskiego. Prace te były strukturą pośrednią pomiędzy malarstwem a rzeźbą, w której dominuje bogactwo koloru i formy. Materiał jakim jest papier, daje tysiące możliwych kształtów do uzyskania przy matematycznej dyscyplinie. Różna odległość wyciętych form od tła, wprowadzenie ażuru i form negatywowych. Kompozycję dodatkowo wzbogaca element cienia, stwarzając iluzję ruchu i zmienności wyglądu, zależnie od punktu obserwacji.
Wystawę zorganizowała p. Żaneta Pietrzyk wraz z ucznioami kl. 3a,d i e w Bibliotece Dziecięcej.

Konstytucja 3 Maja

Z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja Publiczne Gimnazjum uświetniło miejsko-gminną akademię w Centrum Kultury Regionalnej w Grójcu.

Ostatnio zmieniany w Wtorek, 08 Luty 2011 12:17