Wtorek, 21 Maj 2019
You are here: Home HISTORIA 2006/2007

Translator

English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Krucjata Miłości Prymasa

Pracuj rzetelnie, bo z owoców twej pracy korzystają inni, jak ty korzystasz z pracy drugich.

Według Prymasa

Wszyscy mamy czuwać nad tym, aby w Polsce nie było już głodnych, nagich, bezdomnych.

2006/2007
2006/2007 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Wtorek, 10 Marzec 2009 22:40

ROK SZKOLNY 2006/2007

Grójbój 2006 r.

Do eliminacji szkolnych Grójboju przystąpiło 28 zespołów dwuosobowych. Temat konkursu brzmiał: „Powiat dziś i jutro.”Do rozgrywek w Centrum kultury Regionalnej zakwalifikowały się trzy zespoły. W finale rozgrywanym tradycyjnie podczas Dni Kwitnących Jabłoni uczestniczyła drużyna w składzie: Paulina Lewandowska i Bartosz Jaworski z IIJ zajmując trzecie miejsce.

10 października 2006 r.
Okociny
Zgodnie ze szkolną tradycją tego dnia odbyły się „Okociny” – zabawa integracyjna dla klas pierwszych. Uroczystość zorganizowały klasy: IID,E,H pod opieką wychowawców: B. Przerwy, M. Lefek, B. Ryńskiej.. Dyskoteka rozpoczęła się o 17.30. natomiast konkursy godzinę później. Po oficjalnym przywitaniu pierwszoklasistów rozpoczęła się część konkursowa: wybór najfajniejszego kota roku, picie mleka przez dziurawą słomkę, pompowanie balonów, rysowanie kota markerem trzymanym w ustach, odgadywanie usłyszanych melodii. Ostatnia konkurencja została zarezerwowana dla nowych nauczycieli uczących w naszej szkole. Konkursy przebiegały wśród aplauzu uczniów. Wszyscy świetnie się bawili.

8 listopada
Konkurs recytatorski „Moja Ojczyzna”.
W Centrum Kultury Regionalnej w Grójcu odbył się II etap konkursu . Pierwszy etap był w naszym gimnazjum 23.10 i wzięło w nim udział 23 recytatorów. Komisja w składzie” I. Bitner, m Gorzkowska, A. Sobierańska do II etapu zakwalifikowała 6 uczennic. Wyniki II etapu są następujące:
I Miejsce – A. Komorowska IIIF, drugie M. Milczarek IIC, Trzecie P. Maliszewska IIF. Dyplomy za udział otrzymały A. Stankiewicz IIJ, K. Ignaczak IIIB

10 listopada 2006 r.
Obchody Święta niepodległości i Święta Patrona szkoły rozpoczęły się uroczystą mszą sw. W kościele św. Mikołaja odprawioną przez księdza dziekana S. Laskowskiego. Następnie uczniowie pod opieką nauczycieli pomaszerowali do budynku gimnazjum, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości. Zaproszeni goście na czele z Burmistrzem Jackiem Stolarskim nauczyciele i uczniowie obejrzeli program słowno muzyczny. Jego motywem przewodnim była walka o niepodległość oraz sylwetka patrona szkoły. Po zakończeniu części oficjalnej odbył się koncert młodzieżowego big bandu Jazz Combo pod kierownictwem W. Kulczyckiego. 11 listopada uczniowie kl. IIC i IIF wraz z wychowawcami wzięli udział w gminnych obchodach Święta Niepodległości. Święto patrona było okazją do podsumowania konkursu plastycznego na temat związany z sylwetką Kardynała Stefana wyszyńskiego.. Nagrody książkowe z rąk dyrektora szkoły odebrali: za pierwsze miejsce Michał Maroszek i Maciej Naduk z kl IA, za drugie miejsce Karolina Kuchta i Monika Łyżwa z IIA, za trzecie Robert Wadełek z IA.


14 listopada
Bieg Niepodległości
Do tradycji naszej szkoły należy Bieg Niepodległości organizowany przez nauczycieli wychowania fizycznego. Uczniowie złożyli wiązankę i zapalili znicze przed pomnikiem Józefa Piłsudskiego.. Następnie pojechali do lasu w Głuchowie i tam przebiegli dystans 1000 m. Oto zwycięzcy. W klasyfikacji chłopców:
I miejsce Krzysztof Witczak IIIJ, II miejsce W. Czekański, III miejsce K. Szymajda IIIA. W klasyfikacji dziewcząt:
 I miejsce E. Dąbrowska IIIF, II miejsce A> Sieradzan IK, III Miejsce K. Brzezińska IK

1 grudnia 2006 r.
„Trać głowę z głową”. Szkolny konkurs wiedzy o HIV/AIDS
Tradycją Publicznego Gimnazjum w Grójcu jest realizacja projektów profilaktycznych związanych z tematyką HIV/AIDS. Tegoroczny projekt przebiegał pod hasłem „Trać głowę z głową”. Projekt realizowany był na przełomie listopada i grudnia i miał trójetapowy charakter. I etap odbył się 16 listopada i polegał na prezentacji inscenizacji przygotowanych przez drużyny klasowe. W tym etapie wzięło udział 124 uczniów gimnazjum. Komisja wybrała 16 drużyn, które przeszły do drugiego etapu. II etap odbywał się 27 listopada i polegał na rozwiązaniu testu miedzowego. Dziesięciu uczniów z najlepszym wynikiem przeszło do finału. Finał odbył się 1 grudnia i przebiegał na zasadach turnieju „Jeden z dziesięciu”. Laureatami konkursu zostali: I miejsce AL. Kudlak IIIH, II miejsce Maciej Naduk IA, III miejsce Mateusz Dalba IA. Fundatorem cennych nagród dla laureatów i pozostałych finalistów był Pełnomocnik Burmistrza do Spraw Uzależnień mgr Sł. Majewski. Aby uświetnić obchody Światowego Dnia AIDS młodzież prezentowała na forum szkoły przygotowane inscenizacje. Organizatorkami ww. projektu były: A. Jóźwik, M.Bień, B. Przerwa, A. Aleksandruk.

19 stycznia 2007 r.
Rycerze w gimnazjum
Nasze gimnazjum odwiedzili nietypowi goście. Bractwo Rycerskie Zamku Gniewskiego zaprezentowało żywą lekcję historiiXVIIw. Pt. „Potyczki polsko – szwedzkie”. 212 gimnazjalistów, uczniów klas drugich, z uwagą wysłuchało fachowego komentarza dotyczącego genezy konfliktów polsko – szwedzkich. Dużą frajdą było formowanie szyku szwedzkiego, ubieranie uczniów w mundury muszkieterów szwedkich i musztra, a także szkolenie z zakresu obsługi muszkieterów na szpady próba husarska, czyli ubieranie ucznia w zbroję husarską, prezentacja cięć szablą i kłucia koncerzem. Profesjonalnie przygotowana impreza, duża kompetencja wykonawców, łatwość nawiązania kontaktu z młodymi odbiorcami sprawiły, że zaprezentowana lekcja historii była dla gimnazjalistów atrakcyjna. Z przyjemnością przenieśli się w czasy płaszcza i szpady. Inspiratorem tej imprezy był rycerz w służbie gimnazjum , nauczyciel historii A. Szlis.

17 lutego 2007
Bal gimnazjalny
Był bal na 100 par – 17 lutego 2007 r. o godz. 16.30  zabrzmiały dźwięki poloneza warszawskiego i odświętnie ubrani gimnazjaliści ruszyli do narodowego tańca. Kilkanaście minut popisu tancerzy i wzruszeń widowni – to efekt przygotowań uczniów klas III i pracy p. B. Dąbrowskiej. Na widowni znaleźli się rodzice i zaproszeni goście – przyjaciele naszej szkoły. Po odtańczeniu poloneza, który jest gwoździem programu , uczniowie kl. IIIG i IIIJ zaprezentowali „Koncert życzeń” dla nauczycieli i swoich kolegów. Program zyskał przychylne przyjęcie. Był urozmaicony i pokazał różnorodne talenty naszych uczniów: wokalne, instrumentalne i taneczne. Po części oficjalnej uczniowie, nauczyciele i goście udali się na poczęstunek, a potem nastąpiły tańce do 23.00. radosne i zmęczone twarze trzecioklasistów wszem i wobec ogłaszały, że impreza dla klas trzecich była udana.

27 lutego 2007 r.
Konkurs recytatorski
Dnia 27 lutego uczniowie naszej szkoły brali udział w eliminacjach gminnych XXIV Konkursu Recytatorskiego. W GOK wystąpili uczniowie:
A. Komorowska IIIF
K. Karbowska IIIA
P. Maliszewska IIIA
M. Milczarek IIC
A. Kostrzewa IIA
Sz. Zarzycki IA
Do zawodów powiatowych zakwalifikowała się A. Komorowska.
W środę 14 marca odbyły się eliminacje powiatowe XXIV Konkursu i A. Komorowska zakwalifikowała się do eliminacji rejonowych w Radomiuoraz do finału konkursu „Mała Syrenka”.


Akcja wolontariatu: „Podaruj odrobinę słodkiej radości”

W marcu 2007 r. wolontariat szkolny działający w PG przeprowadził wielkanocną akcję wsparcia dla dzieci z Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Akcja polegała na zbiórce słodyczy dla najbiedniejszych dzieci w naszym mieście. Zebraliśmy około 60 kg słodyczy, które 2.04.07 zostały przekazane do Ośrodka Pomocy Społecznej.

Dnia 21 marca 2006 r. został rozstrzygnięty konkurs plakatów wielkopostnych.Była to już piąta edycja tego konkursu. W tym roku uczestniczyły w nim klasy pierwsze i drugie. Uczniowie mieli wiele pomysłów, jak zachęcić kolegów do udziału w rekolekcjach. Trzy równorzędne pierwsze miejsca zostały przyznane : Karolinie Kuchcie z kl. IA, Aleksandrzze Maciuszczak z kl. IIA, Idze Bogdan z kl. IIB. Laureatki otrzymały nagrody książkowe. Wyróżnienia w postaci dyplomów otrzymali:Monika łyżwa IA, Agata Kamińska IB, Konrad Pietrzak ID, Żaneta Orlik IE, Michał Przywała IE, Ewelina Pisowodzka IE, Magdalena Kałużna ID, Milena Namielska IIB, Agnieszka Celejewska IIB, Dariusz Bocian IIC,

5 kwiecień 2006
Najpiękniejsza Palma Wielkanocna
5 kwietnia został rozstrzygnięty konkurs „Najpiękniejsza palma wielkanocna”, zorganizowany przez nauczycieli religii. Udział w konkursie wzięli uczniowie wszystkich klas naszej szkoły.Komisja w składzie: ks. J. Wasielewski, E. Prusak, I. Tokarska przyznała trzy równorzędne pierwsze miejsca dla palm wykonanych przez: Patrycję Belicką IF, Ninę Maik IB, Paulinę Bessarab IIG.Uczennice otrzymały nagrody książkowe. Wyróżnienia w postaci dyplomów otrzymali:; Edyta Kamińska IB, Paulina Głowacka IB, Monika Piorun IB, Urszula Biedrzycka IID, Grzegorz Mikuszewski IIH, Agnieszka Michalak IIIH, Kinga Radomska IIIK.

II Ogólnopolski Konkurs Polonistyczny „Z poprawną polszczyzną na co dzień”.
Konkurs odbywał się pod patronatem  Rady Języka Polskiego przy Prezydium Polskiej Akademii Nauk w Warszawie. Celem konkursu było propagowanie kultury języka polskiego wśród dzieci i młodzieży, wyrabianie w uczniach nawyku dociekliwości poznawczej oraz doskonalenie świadomego i celowego posługiwania się poprawną polszczyzną. Szkolnym koordynatorem konkursu była p. Małgorzata Andrychowicz. Konkurs składał się z II etapów. W pierwszym etapie wzięło udział 89 uczniów. Do drugiego etapu awansowało 14 osób. Finalistką konkursu została Aleksandra Kudlak z IIH. Wyróżnienie zdobył Radosław Więcławek z IIID. Zajęli oni odpowiednio IV i VI miejsce na 4282 uczeniów  gimnazjów w Polsce.A. Kudlak wraz z p. M. Andrychowicz wzięła udział w uroczystości rozdania nagród, która się odbyła w Warszawie w siedzibie PAN. Nagrody wręczał prof.. A. Markowski. Dyrektor szkoły p. Teresa Winkler otrzymała list gratulacyjny za znakomite wyniki uczniów i godne reprezentowanie szkoły w Ogólnopolskim Konkursie.

Ostatnio zmieniany w Piątek, 28 Sierpień 2009 19:45