Wtorek, 21 Maj 2019
You are here: Home SPORT

Translator

English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Krucjata Miłości Prymasa

Czynnie współczuj w cierpieniu. Chętnie spiesz z pomocą, radą, pociechą, sercem.

Według Prymasa

Szkoła musi dać dzieciom i młodzieży miłość do ojczyzny, do kultury domowej, rodzinnej i narodowej. I musi wychować w tym duchu...

SPORT
Piramidy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Poniedziałek, 02 Czerwiec 2014 11:17

Lekcja gimnastyki

201403251018201403251020201403251022201403251024

KONSPEKT LEKCJI

Ostatnio zmieniany w Poniedziałek, 02 Czerwiec 2014 15:02
 
Lekcja pływania PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Poniedziałek, 02 Czerwiec 2014 11:13

Zajęcia na basenie

cam00218[2]cam00223[1]cam00224[1]cam00229[1]

KONSPEKT LEKCJI

Ostatnio zmieniany w Poniedziałek, 02 Czerwiec 2014 15:48
 
Zawody na pływalni Wodnik PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Wtorek, 25 Marzec 2014 13:16

Grand Prix w pływaniu w Grójcu

W sobotę 18 stycznia na terenie grójeckiej pływalni WODNIK, odbyła się impreza, która już po pierwszej edycji weszła na stałe do kalendarza sportowego. Grand Prix Grójca w pływaniu, bo o niej mowa zgromadziło ponad 70 zawodników z Mazowsza. Najliczniej reprezentowana Victoria Radom wyjechała z wieloma medalami. Zwycięstwa odnosili również reprezentanci Raszyna, Warszawy, Warki, Piaseczna oraz gospodarzy z Grójca.

Projekt organizował Grójecki Ośrodek Sportu Mazowsze, ze szczególnym zaangażowaniem sekcji pływackiej. Zawodnicy podzieleni zostali na kategorie wiekowe: od 2005 i młodszych, 2004-2003 i tak dalej co dwa lata, aż po open. Uczniowie, którzy reprezentowali Publiczne Gimnazjum z Grójca zajęli odpowiednio - Kacper Ryczkowski – II miejsce (kraul – 50 m) i III miejsce (grzbiet – 50 m), Jakub Kosiorek – I miejsce (kraul – 50 m) i II miejsce (grzbiet – 50 m ), Weronika Stankiewicz – III miejsce (grzbiet – 50 m). Nagrodami były medale i dyplomy za pierwsze trzy miejsca w każdej kategorii wiekowej i stylu. Pływano stylami dowolnym, grzbietowym, klasycznym i motylkowym. Dodatkową atrakcją była konkurencja pływania pod lustrem wody, w której wzięło udział bardzo dużo zawodników. Każdy uczestnik zawodów otrzymał pakiet startowy.

Zawody przebiegały bardzo sprawnie, według założonego przez organizatora harmonogramu. Obsługę techniczną stanowili pracownicy ośrodka sportu i nauczyciele wychowania fizycznego grójeckich szkół. Sekretariat prowadzony był przez niezawodnych rodziców pływaków z Grójca, którzy otrzymali specjalne podziękowania. Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim zaangażowanym w przygotowanie tej imprezy. Szczególnie zaś wolontariuszkom z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych i nauczycielom WF z Publicznego Gimnazjum z Grójca.

Ostatnio zmieniany w Wtorek, 25 Marzec 2014 13:21
 
Turniej piłki halowej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Wtorek, 25 Marzec 2014 11:45

Wewnątrzszkolny turniej piłki nożnej
w Publicznym Gimnazjum w Grójcu


Dnia 8 lutego 2014r. odbyły się eliminacje wewnątrzszkolnego halowego turnieju piłki nożnej. Jest to już druga edycja tych zawodów, które podobnie jak w zeszłym roku cieszyły się bardzo dużą popularnością wśród uczniów naszej szkoły. W tym roku chęć udziału w rozgrywkach zgłosiło ponad dwadzieścia drużyn. Aby spopularyzować tę grę także wśród dziewcząt, podobnie jak w zeszłym roku regulamin turnieju wymagał aby w składzie każdej drużyny znajdowała się co najmniej jedna zawodniczka.

Turniej rozpoczął się uroczystym otwarciem podczas którego zawodnicy zostali zapoznani z przepisami gry oraz nauczyciele wychowania fizycznego przypomnieli o obowiązku przestrzegania zasad fair play podczas rozgrywek. Mecze eliminacyjne odbywały się systemem pucharowym. Zespół, który przegrał swój mecz odpadał z turnieju. Do rozgrywek finałowych awansowało 10 drużyn. Ten etap rozgrywek został zaplanowany na 22 marca 2014.

Etap finałowy rozpoczął się od powitania zespołów i przypomnienia zasad obowiązujących podczas turnieju. Pierwszy etap gier finałowych odbywał się systemem pucharowym. Zwycięskie pięć zespołów awansowało do ścisłego finału, w którym gry odbywały się systemem " każdy z każdym ". Do ostatniego momentu trudno było wskazać zwycięską drużynę. O klasyfikacji końcowej decydowały (zdobyte punkty, bramki, rzuty karne).

Zespoły, które zajęły pierwsze trzy miejsca zostały nagrodzone pamiątkowymi medalami i dyplomami. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali słodkie upominki. Nagrody i słodycze ufundowane zostały przez Panią Dyrektor naszego gimnazjum.

W następnym roku szkolnym zapraszamy miłośników tej gry na kolejną edycję.

Klasyfikacja końcowa:
I miejsce - III I
II miejsce - II F
III miejsce - III E

Organizatorzy:
Wieńczysława Kowalska i Mateusz Kalinowski

Ostatnio zmieniany w Wtorek, 25 Marzec 2014 13:16
 
Delfinada 2014 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Piątek, 21 Marzec 2014 09:19

Delfiny po raz dwunasty z nami!


Dwunasta edycja Dalfinady odbyła się 15.03.3014 na naszym Grójeckim basenie Wodnik. Mimo fatalnej aury pogodowej i zimna, dzieci sprawiły, że atmosfera była gorąca! Dopingowały się nawzajem w każdej kategorii wiekowej i każdym stylu, a rodzice z dumą obserwowali swoje pociechy z antersoli. Tym razem najliczniejszą grupą wiekową były dzieci do 11 i do 13 roku życia. Przybyło czterdzieści sześć zawodników, dlatego zawody przebiegły szybciej i sprawniej niż zwykle. Każdy uczestnik otrzymał dyplom, zwycięzcy w swoich kategoriach poza dyplomami otrzymali medale.

Delfinadę tradycyjnie zakończyła sztafeta familijna, nagradzana później pucharami. Podtrzymując emocje, rozpoczęliśmy losowanie nagród loteryjnych. Atrakcyjne fanty jeszcze bardziej podkręciły atmosferę. Do wylosowania były piłki do koszykówki, siatkówki, piłki nożnej, słuchawki bezprzewodowe, DVD, telewizor 22'' oraz tablet. Ale na tym nie zakończyliśmy nagradzania naszych zawodników. Po loterii dzieci otrzymały duży kosz, po brzegi wypełniony słodkościami. W mgnieniu oka zniknęło z niego wszystko!

Gdyby dzieciom zachciało się pić po wyścigach, dopingu i słodyczach, a napój z pakietu startowego okazał się niewystarczający, każdy mógł poczęstować się kolejnym! Nie było dziecka, które opuściłoby pływalnię z pustymi rękami. Dołożyliśmy wszelkich starań, aby zawody, które przede wszystkim mają na celu bawić, były udane i zachęcały do dalszej aktywności fizycznej z GOS Mazowsze. Naszą imprezę kolejny raz wspierali wolontariusze i nauczyciele wf z Publicznego Gimnazjum w Grójcu za co serdecznie dziękujemy.

Do zobaczenia na kolejnej edycji Delfinady!

Ostatnio zmieniany w Wtorek, 25 Marzec 2014 11:43
 
Sportowe soboty PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Środa, 15 Styczeń 2014 11:45

Szkolny Turniej Czwórek Siatkarskich

W dniu 23 listopada 2013 roku w ramach zajęć Sportowej Soboty p. Tomasz Szewczenko i p. Paweł Stala wraz z pozostałymi nauczycielami wychowania fizycznego zorganizowali szkolny turniej „4-ek siatkarskich mieszanych".

Do rozgrywek zgłosiło się 10 drużyn, które zostały podzielone na 2 grupy. Po rozegraniu wszystkich spotkań grupowych systemem „każdy z każdym", do 2 zwycięskich setów na kolejny etap rozgrywek awansowały drużyny:
• Gwiazdy
• Gramy na 4
• Max Team
• Power Rengers
• Grójeckie mohery
• Złote sreberka

Zwycięzca miał zostać wyłoniony w drugim etapie zawodów, które odbyły się 14 grudnia 2013 roku. Tak jak poprzednio grano systemem „każdy z każdym", a o zajęciu I miejsca decydowała największa liczba zdobytych punktów. Tu bezkonkurencyjną okazała się drużyna „Gramy na 4", która korzystając z absencji na turnieju największego rywala drużyny „Grójeckich moherów", wygrała wszystkie swoje mecze.

Klasyfikacja końcowa prezentowała się następująco:
I miejsce - Gramy na 4
II miejsce - Gwiazdy
III miejsce - Power Rengers
IV miejsce - Max Team

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za przybycie zapraszamy na kolejne rozgrywki.

Ostatnio zmieniany w Środa, 15 Styczeń 2014 15:15
 
Andrzejkowy Turniej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Środa, 15 Styczeń 2014 08:13

Turniej piłki siatkowej

W andrzejkową sobotę w hali sportowej „Spartakus" w Grójcu odbył się turniej siatkówki. Organizatorzy zaprosili do gry cztery drużyny. W zawodach zagrały reprezentacja 1 Ośrodka Radioelektronicznego z Ogrodzienic, drużyna Nauczycieli, ZSO z Mogielnicy oraz reprezentacja Grójeckiego Gimnazjum, wspierana przez nauczycieli wychowania fizycznego. Kameralne zawody upłynęły w doskonałej atmosferze. Grano w systemie każdy z każdym. Sześć meczy minęło bardzo szybko. Już pierwsze spotkania pokazały możliwości grających ekip. Od razu zarysowała się wstępna przewaga dwóch drużyn.

Potencjalnie najsilniejsi wydawali się Nauczyciele i wojskowi. Dalsze gry zdawały się to potwierdzać. Nauczyciele wygrali wszystkie swoje mecze. Drużyna wojskowych uległa tylko Nauczycielom właśnie. ZSO Mogielnica pokonała natomiast gimnazjalistów z Grójca i z jedną wygraną uplasowała się na trzecim miejscu. Młodzi siatkarze wraz ze swoimi opiekunami tym razem nie wygrali żadnej z partii, ale widać było, że turniej dał im wiele. Z meczu na mecz szkolna ekipa grała lepiej. Za kilka tygodni zawody siatkarskie w ramach Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej i taki trening z pewnością zaprocentuje. Dla wszystkich drużyn organizatorzy przewidzieli puchary i dyplomy. Były też nagrody indywidualne. Statuetki siatkarza otrzymali trzej gracze. Najmłodszy uczestnik turnieju Bartłomiej Zdulski z ekipy gimnazjalnej, najlepszy atakujący turnieju Michał Ścisłowski reprezentujący ZSO Mogielnica, natomiast za najwartościowszego zawodnika zawodów uznano Pawła Stalę z drużyny Nauczycieli. Turniej wspólnie zorganizowali Grójecki Ośrodek Sportu "Mazowsze" i 1 Ośrodek Radioelektroniczny w Ogrodzienicach.

Ireneusz Wojciechowski

Ostatnio zmieniany w Środa, 15 Styczeń 2014 15:11
 
Ruch to zdrowie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Środa, 15 Styczeń 2014 07:25

Turniej Integracyjny w Piłce Nożnej Halowej

z okazji Światowego Dnia Osób Niepełnosprawnych

RUCH TO ZDROWIE – oto hasło, które obowiązuje w roku szkolnym 2013/2014. Aktywność fizyczna jest bardzo ważna dla prawidłowego rozwoju młodego człowieka.

  

Dnia 3 grudnia 2013 r. odbył się Integracyjny Turniej Piłki Nożnej Halowej w Grójcu. zorganizowany przez UKS „Orzeł" Jurkach. Współorganizatorami byli Publiczne Gimnazjum w Grójcu i GOS w Grójcu. Impreza sportowa odbywała się w Hali Sportowej „Spartakus" w Grójcu.

W Integracyjnym Turnieju Piłki Nożnej Halowej oprócz młodzieży z Jurek udział wzięli uczniowie i opiekunowie z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Nowym Mieście oraz Publicznego Gimnazjum w Grójcu. Rozgrywki przebiegały w atmosferze gry fair-play oraz kulturalnego kibicowania. System gry na zawodach - każdy z każdym.

Turniej wygrała drużyna z Publicznego Gimnazjum w Grójcu, drugie miejsce zajęli uczniowie z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Jurkach, a trzecie z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Nowym Mieście.

Uczestnicy zawodów i opiekunowie poczęstowani zostali pączkami z zakładu piekarsko-cukierniczego pana Czesława Dojutrka, za które serdecznie dziękujemy.

Na zakończenie turnieju rozdano puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe dla szkół. Wręczono również statuetki i nagrody rzeczowe dla najlepszego zawodnika, którym został uczeń z Publicznego Gimnazjum w Grójcu i najlepszego bramkarza, którym okazał się zawodnik z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Jurkach.

Organizatorzy serdecznie dziękują pani Dyrektor Teresie Winkler za umożliwienie zorganizowania turnieju na Hali Sportowej w Grójcu oraz sponsorowi - Starostwu Powiatowemu w Grójcu.

Odpowiedzialnym za zorganizowanie imprezy był nauczyciel wychowania fizycznego p. Tomasz Szewczenko, a współorganizatorami byli p. Paweł Stala i p. Ireneusz Wojciechowski.

Tomasz Szewczenko
Paweł Stala
Ireneusz Wojciechowski

Ostatnio zmieniany w Środa, 15 Styczeń 2014 10:38
 
Biegi przełajowe PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Niedziela, 03 Listopad 2013 22:40

Finał Powiatowy w Nowym Mieście

23 października w Nowym Mieście odbył się Finał Powiatowy Indywidualnych Biegów Przełajowych. Kolejny raz nasi uczniowie godnie reprezentowali szkołę. Na zawody pojechała 16 osobowa ekipa z klas pierwszych, drugich i trzecich. Wśród pierwszych dwunastu uzyskujących awans do zawodów międzypowiatowych, mieliśmy 10-cioro uczniów. Najlepsze wyniki uzyskały dziewczęta z rocznika 1999, gdzie szóste miejsce wywalczyła Maliszewska Małgorzata a ósme Mazur Milena. Gratulujemy wszystkim reprezentantom szkoły, a awansującym życzymy sukcesów na kolejnych zawodach. Opiekunem był pan Ireneusz Wojciechowski.

Ostatnio zmieniany w Wtorek, 14 Styczeń 2014 21:28
 
O Puchar Premiera Donalda Tuska PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Czwartek, 17 Październik 2013 21:46

Turniej piłkarski

W bieżącym roku odbyła się czwarta już edycja turnieju piłkarskiego o Puchar Premiera Donalda Tuska. Uczestnikami zawodów byli chłopcy i dziewczęta z rocznika 2000 i młodsi. Pierwszy etap turnieju odbył się 11.09.2013 r. w Grójcu na boisku Orlika. Brało w nim udział osiem zespołów. Do rywalizacji przystąpiły również piłkarki z naszego gimnazjum. Turniej rozgrywany był systemem „każdy z każdym". Po emocjonującej i zaciętej rywalizacji między zespołami, pierwsze miejsce w turnieju i awans do dalszej gry wywalczyły zawodniczki naszej szkoły. Organizator turnieju, pan Konrad Główka pogratulował zwycięskiej drużynie awansu do kolejnego etapu oraz wręczył wszystkim uczestnikom pamiątkowe koszulki z logo Orlika.

 

Następny etap rozgrywek zaplanowany został na 24.09.13 r. w Radomiu. Spotkało się tam kilkanaście najlepszych dziewczęcych drużyn piłkarskich z całego rejonu radomskiego. Rozgrywki najpierw odbywały się w grupach systemem „każdy z każdym". Po zaciętych i wyrównanych meczach dziewczęta z grójeckiego gimnazjum zajęły pierwsze miejsce w swojej grupie i awansowały do części finałowej radomskiego turnieju. Ambicja, wola walki i zaangażowanie zawodniczek stanowiły główną broń w finałowej rozgrywce, w której spotkały się trzy najlepsze zespoły z rejonu radomskiego. Nasze dziewczęta zajęły w nim drugie miejsce ulegając tylko zespołowi z Radomia.

Tak wysokie miejsce w tym turnieju jest ogromnym sukcesem dla naszych młodych piłkarek nożnych oraz promocję naszej szkoły w regionie radomskim.

Dziewczętom życzymy dalszych sukcesów oraz wytrwałości w uprawianiu tej dyscypliny sportowej.

 

Ostatnio zmieniany w Wtorek, 14 Styczeń 2014 21:28
 
Uroczyste otwarcie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Poniedziałek, 09 Wrzesień 2013 20:41

Tańczyli na nowym boisku.

Uroczyste otwarcie nowego boiska piłkarskiego ze sztuczną nawierzchnią przy ulicy Laskowej 17 w Grójcu miało także gimnazjalny akcent. Młodzież naszej szkoły pod opieką nauczycielki wychowania fizycznego pani Joanny Jasińskiej, wystąpiła na płycie boiska z układami tanecznymi. Gimnazjaliści, wspomagani przez ubiegłorocznych absolwentów, zaprezentowali przed meczem między Grójeckimi Samorządowcami a Gwiazdami TVN, energizujące układy taneczne. Dwutysięczna publiczność oklaskiwała ich za Hip-Hop, Cramp, Begin, Michael Jackson i Autobus. Miło było oglądać gimnazjalną utalentowaną młodzież na tle gwiazd ekranu i znanych wszystkim grójczan.

W drużynie Gwiazd wystąpili m. in.: Jarek Jakimowicz, Tomek Jachimek, Rafał Mroczek, Tomek Bednarek, Michał Chorosiński, Zbigniew Suszyński, Wojciech Łuszczykiewicz, Tomasz Kalczyński.

W drużynie Samorządowców wystąpili m. in.: Burmistrz Gminy i Miasta Grójec Jacek Stolarski, Burmistrz Gminy i Miasta Warka Dariusz Gizka, Poseł na Sejm RP Mirosław Maliszewski, Komendant Powiatowy Policji w Grójcu Michał Toporkiewicz, Dowódca 1. Grójeckiego Ośrodka Radioelektronicznego Andrzej Kozera, Dyrektor Grójeckiego Ośrodka Sportu Mazowsze Jerzy Bińkiewicz, Radni Rady Miejskiej w Grójcu.

Ostatnio zmieniany w Wtorek, 14 Styczeń 2014 21:29