Środa, 19 Cze 2019
You are here: Home HISTORIA 2013-14 Nasi stypendyści - Kasia, Sylwia i Jakub

Translator

English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Krucjata Miłości Prymasa

Przebaczaj wszystko wszystkim. Nie chowaj w sercu urazy. Zawsze pierwszy wyciągnij rękę do zgody.

Według Prymasa

Bóg rządzi narodami, a nie taka czy inna wola ludzka.
Najważniejsze jest zwycięstwo nad małym, czymś niesłychanie małym - nad sobą.

Nasi stypendyści - Kasia, Sylwia i Jakub PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Środa, 25 Czerwiec 2014 08:42

Zakończenie projektów szkolnych realizowanych dzięki stypendium otrzymanemu w ramach projektu systemowego Samorządu Województwa Mazowieckiego współfinansowanego ze śrdoków Europejskiego Funduszu Społecznego oraz funduszy krajowych.

25 czerwca 2014 roku odbył się w naszym gimnazjum uroczysty finał projektów w ramach projektu systemowego Samorządu Województwa Mazowieckiego współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego oraz krajowych środków publicznych i realizowanego przez Departament Edukacji Publicznej i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie. Troje uczniów naszego gimnazjum Sylwia Zielińska, Katarzyna Zielińska oraz Jakub Chryn znalazło się w grupie 422 szczególnie uzdolnionych uczniów, którzy otrzymali stypendia na Mazowszu. Wszyscy troje wybrali język angielski, jako przedmiot w ramach którego będą realizowali swoje projekty edukacyjne pod kierunkiem nauczycielki języka angielskiego Małgorzaty Walczak.

Tematy dotyczyły anglojęzycznego obszaru kulturowego w tym historii Wielkiej Brytanii, ustroju politycznego, geografii oraz turystyki:
1. Jaka rolę pełni Królowa Brytyjska – Elżbieta II w życiu Brytyjczyków?
2. Książę William czy Książę Karol – kto zostanie przyszłym królem Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej?
3. Jak wykonać przewodnik po najciekawszych atrakcjach stolicy Zjednoczonego Królestwa- Londynu?

Zadania były realizowane na przestrzeni kolejnych miesięcy roku szkolnego 2013/2014 według stworzonego wspólnie z uczniami harmonogramu. Uczniowie najpierw zgłębiali wiedzę dotyczącą kultury Wielkiej Brytanii studiując literaturę fachową.

Następnie postępując zgodnie z planem działań znajdującym się w IPREU przeszliśmy do części badawczej, która polegała na sporządzeniu i przeprowadzeniu ankiet zawierających pytania na tematy poruszane w projektach uczniów. Program przewidywał przeprowadzenie badania ankietowego w trakcie wyjazdu do stolicy Zjednoczonego Królestwa i jej okolic.

Uczniowie przygotowali się do tego wyjazdu poznając zwroty i wyrażenia, które mogli wykorzystać mieszkając u rodzin brytyjskich a także w trakcie ulicznych badań ankietowych. Dzięki przybliżeniu specyfiki tego kraju, mogli świadomie dokonywać badań i poszerzać zdobytą wcześniej wiedzę teoretyczną.

Po powrocie z Wielkiej Brytanii pozostało im tylko opracować zebrane w ankietach odpowiedzi oraz dołączyć te wyniki do wcześniej przygotowanych prezentacji multimedialnych oraz podsumowanie pracy nad projektami.

Finałowa prezentacja uzyskanych informacji o aktualnej królowej Brytyjskiej, przyszłym następcy tronu, czy też o ważnych miejscach na turystycznej mapie Londynu odbyła się przed ich kolegami i koleżankami z klasy, rodzicami oraz Paniami vice dyrektor Jolantą Ziółko oraz Urszulą Naduk a także wychowawczyniami oraz nauczycielami języka angielskiego.

Z życzeniami wielu kolejnych sukcesów dla Kasi, Sylwii i Kuby,

opiekun projektu,
Małgorzata Walczak
GOOD LUCK!!!

DSC01566DSC01567DSC01568DSC01569

Ostatnio zmieniany w Czwartek, 26 Czerwiec 2014 08:15