Środa, 19 Cze 2019
You are here: Home HISTORIA 2013-14 Instytut Badawczy Leśnictwa w Sękocinie

Translator

English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Krucjata Miłości Prymasa

Pracuj rzetelnie, bo z owoców twej pracy korzystają inni, jak ty korzystasz z pracy drugich.

Według Prymasa

Bez miłości człowieka, bez zrozumienia jego wysokiej godności i posłannictwa, nie ma mowy o dobrym rządzeniu ludźmi w narodzie czy państwie.

Instytut Badawczy Leśnictwa w Sękocinie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Wtorek, 24 Czerwiec 2014 07:07

Zajęcia warsztatowo-terenowe

PICT2851PICT2852PICT2853PICT2854

W dniu 18.06.2014 uczniowie klas drugich, uczęszczający na zajęcia koła biologicznego oraz uczniowie klas trzecich wraz z opiekunami tj. p. Anną Jóźwik, p. Małgorzatą Łazowską i p. Elżbietą Karbowską, odbyli wycieczkę do Instytutu Badawczego Leśnictwa w Sękocinie. Wycieczka miała charakter zajęć warsztatowo – terenowych a jej głównym tematem była „Bioróżnorodność biologiczna i jej znaczenie w ekosystemie lasu". Naukę o różnorodności biologicznej zaczęliśmy filmem pt."Puszcza Białowieska", w oparciu o który odbyła się dyskusja z pracownikiem naukowym instytutu Panią Grażyną Głuch. Podczas dyskusji uświadomiliśmy sobie potrzebę i ważność zachowania różnorodności biologicznej dla utrzymania równowagi biocenotycznej, grożące nam niebezpieczeństwo inwazji obcych gatunków roślin i zwierząt oraz związanych z tym konsekwencji ekologicznych. Naszą wiedzę ekologiczną sprawdziliśmy, a zarazem poszerzyliśmy podczas następnego etapu naszych warsztatów. Naszym zadaniem było rozwiązanie sześciu zadań, których problematyka dotyczyła różnorodności biologicznej w ekosystemie lasu klimatu umiarkowanego. Odbyło się to w podziale na grupy. Zadania polegały między innymi na rozpoznawaniu gatunków drzew, krzewów, grzybów, ptaków, ssaków, przyporządkowaniu liści, kwiatów, owoców do określonych gatunków roślin. Najwięcej problemu sprawiło nam przyporządkowanie poroży i racic do określonych gatunków ssaków leśnych. Trzy najlepsze drużyny zostały nagrodzone. Po zajęciach warsztatowych odbyliśmy spacer po okolicznym lesie, gdzie rozpoznawaliśmy różne gatunki drzew, krzewów i roślin zielnych. Zajęcia przebiegły w bardzo miłej atmosferze.

Adrianna Małecka 2F

Ostatnio zmieniany w Wtorek, 24 Czerwiec 2014 07:22