Środa, 19 Cze 2019
You are here: Home HISTORIA 2013-14 Zachować w pamięci

Translator

English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Krucjata Miłości Prymasa

Mów zawsze życzliwie o drugich - nie mów źle o bliźnich. Napraw krzywdę wyrządzoną słowem. Nie czyń rozdźwięku między ludźmi. Jednocz sercem i słowem.

Według Prymasa

Jeżeli najbardziej niewinne i bezbronne dziecko nie może czuć się bezpiecznie w jakimś społeczeństwie, wówczas już nikt bezpiecznie czuć się w nim nie może! 

Zachować w pamięci PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Poniedziałek, 23 Czerwiec 2014 19:56

Miejsca i ludzie ze starych fotografii Grójca

01020304

W przeddzień święta Bożego Ciała klasa 3b oraz 1d wraz z wychowawcami wybrały się na wystawę "Zachować w pamięci – miejsca i ludzie ze starych fotografii Grójca" do Ratusza. Wernisaż można podziwiać już od 2009 roku. Powstał w 590 rocznicę nadania praw miejskich Grójca. Czarno – białe zdjęcia wprowadziły nas w niezwykły nastrój. Zachwyciła nas fotografia konia "zaparkowanego" przed szkołą podstawową. Zaskoczył fakt, że przepiękna stodoła z dachem w kształcie ostrosłupa sześciokątnego, stojąca aktualnie w Muzeum Wsi Radomskiej, to zabytek z Grójca. Zauroczył nas dawny wygląd Grójeckiego Ośrodka Kultury. O historii Grójca zaklętej w fotografii opowiadała nam pani Anna Solecka i zachęcała do dokumentowania teraźniejszości, która już jutro będzie przeszłością.

Ostatnio zmieniany w Wtorek, 24 Czerwiec 2014 07:22