Piątek, 26 Kwi 2019
You are here: Home „Ojczyzna to ziemia i groby"

Translator

English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Krucjata Miłości Prymasa

Działaj zawsze na korzyść bliźniego. Czyń dobrze każdemu, jakbyś pragnął, aby tobie czyniono. Nie myśl o tym, co tobie jest kto winien, ale co ty jesteś winien innym.

Według Prymasa

Dziś wszystko w Polsce woła, by zmobilizować duchowe siły Narodu do obrony życia nienarodzonych, do wierności ślubom małżeńskim, do podniesienia moralności współżycia małżeńskiego, do cnoty męstwa i wstrzemięźliwości, do czujności nad wychowaniem moralnym i religijnym młodzieży i dziatwy, aby z rodzin katolickich nie wyrastali ateiści i poganie.

„Ojczyzna to ziemia i groby" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Środa, 21 Listopad 2018 21:43

Odwiedziliśmy grójeckie cmentarze

W związku z niedawnym Świętem Niepodległości gimnazjaliści z klasy 3D wraz z wychowawczynią Renatą Strzelczyk i nauczycielką języka polskiego Małgorzatą Andrychowicz odwiedzili grójeckie cmentarze.

01020304

Zapaliliśmy znicze przy pomnikach na cmentarzach oraz przy kamieniu poświęconym rodzinie Kwapiszów. Odwiedziliśmy też groby zasłużonych Polaków między innymi: Rejenta Władysława Kamińskiego, Augustyna Lewińskiego, Władysława Barzykowskiego, Burmistrza Grójca Tadeusza Olszewskiego, Klementyny i Eugeniusza Gardzińskich, Tadeusza Antoszewskiego i Bolesława Wrzoska.
To była żywa lekcja historii i pamięci.

Ostatnio zmieniany w Środa, 21 Listopad 2018 21:50