Poniedziałek, 27 Maj 2019
You are here: Home Konferencja Liderów Dialogu

Myśl dobrze o wszystkich - nie myśl źle o nikim. Staraj się nawet w najgorszym dostrzec coś dobrego.

Szkoła musi dać dzieciom i młodzieży miłość do ojczyzny, do kultury domowej, rodzinnej i narodowej. I musi wychować w tym duchu...

Konferencja Liderów Dialogu PDF Drukuj Email
Piątek, 21 Wrzesień 2018 08:24

Nowy Sącz – Bobowa – Tarnów

Program Liderzy Dialogu skupia aktywistów zaangażowanych w dialog polsko – żydowski, edukację o historii i wielokulturowości oraz tolerancji.

1101112

W dniach 14- 16 września 2018 miałam przyjemność uczestniczyć w konferencji Liderów Dialogu, która odbyła się w Nowym Sączu, Bobowej i Tarnowie. Zaproszono na nią około 30 osób z całej Polski – nauczycieli, edukatorów , działaczy kultury, członków stowarzyszeń i fundacji.

Konferencję otworzył Marszałek Województwa Małopolskiego. Tego dnia odbyło się również wzruszające spotkanie z Ocalałą z Holokaustu Anną Kempińską oraz synem osób ją ukrywających panem Józefem Jaroszem, odznaczonym medalem Sprawiedliwy Wśród Narodów Świata.

W kolejnych dniach poznaliśmy wielokulturowe Podkarpacie – Nowy Sącz, Bobową i Tarnów.

Konferencja była okazją do wymiany doświadczeń oraz zdobycia nowych inspiracji.

Małgorzata Andrychowicz

Ostatnio zmieniany w Piątek, 21 Wrzesień 2018 10:21