Wtorek, 21 Maj 2019
You are here: Home

Działaj zawsze na korzyść bliźniego. Czyń dobrze każdemu, jakbyś pragnął, aby tobie czyniono. Nie myśl o tym, co tobie jest kto winien, ale co ty jesteś winien innym.

Pamiętajcie, że i wy jesteście z pokolenia orłów. Niech to będzie dla was znakiem, programem i ukazaniem drogi... "wylęgajcie się" wszyscy na ziemi polskiej, która jest "gniazdem orłów" dla przyszłych pokoleń. W ramionach Jasnogórskiej Pani, waszej najlepszej Matki i Królowej Polski, szybujcie wysoko ku przyszłości Ojczyzny i Kościoła.

W szkole 2015-16

Projekt unijny w grójeckim gimnazjum PDF Drukuj Email
Niedziela, 26 Czerwiec 2016 11:04

Mazowiecki program stypendialny dla uczniów szczególnie uzdolnionych
– najlepsza inwestycja w człowieka.

Rozwój, nauka, praca, wiedza, rozwój...takie hasła przyświecały I edycji projektu w roku szkolnym 2015/16.

Barbara Szczygielska (uczennica klasy 2B) znalazła się w gronie 640 uczniów, którym udało się przejść procedurę rekrutacyjną. Dziewczynka rozwijała się w kierunku matematycznym. Pracowała zgodnie z ustalonym wcześniej harmonogramem Indywidualnego Planu Rozwoju Edukacyjnego Ucznia. Przyświecało Jej hasło „Co widzimy patrząc pod stopy... i nie tylko?".

Uczennica przygotowała prezentację multimedialną na temat wielokątów foremnych i ich własności. Składała wielokąty foremne z papieru. Poznała sposób aranżowania pomieszczeń. Spotkała się z panią Moniką Wojda – doświadczonym projektantem wnętrz. W ramach współpracy uczennica odwiedziła teren budowy (Trakt Królewski w Grójcu). Tam spotkała się z kierownikiem budowy i dokonała pomiaru ścian z natury w przykładowym lokalu.
Basia wykonała również pomiary łazienki w swoim rodzinnym domu do programu komputerowego – rzut 2D oraz przygotowała aranżację komputerową – rzut 3D. Jak sama stwierdziła „świetnie się przy tym bawiła". Efekt końcowy prezentują zdjęcia.

Serdecznie dziękujemy projektantowi wnętrz – p. Monice Wojda, kierownikowi budowy i wszystkim osobom, które przyczyniły się do realizacji zadań ujętych w IPREU.

DSC_0569DSC_0570DSC_0571DSC_0572

Opiekun projektu,
Anna Tokarska

Ostatnio zmieniany w Niedziela, 26 Czerwiec 2016 11:09

Klasy 1 i 2 PDF Drukuj Email
Piątek, 24 Czerwiec 2016 16:19

Gratulacje i wesołych wakacji

DSC07578DSC07579DSC07580DSC07581

Ostatnio zmieniany w Wtorek, 05 Lipiec 2016 12:30

Do widzenia Przyjaciele PDF Drukuj Email
Czwartek, 23 Czerwiec 2016 18:44

Pożegnanie z absolwentami

Publicznego Gimnazjum im Prymasa Tysiąclecia w Grójcu

23 czerwca 2016 r. ze szkołą pożegnało się 198 uczniów klas III Publicznego Gimnazjum w Grójcu. W obecności zaproszonych gości , rodziców i nauczycieli nagrodę Burmistrza dla najlepszego absolwenta odebrał Kamil Kowalski z IIIi. Nagrodę Dyrektora za najlepiej napisany egzamin gimnazjalny otrzymał Adam Setlak z IIIF – 191/200 pkt. Dyplomy Wzorowego Ucznia otrzymali gimnazjaliści, którzy osiągnęli średnią ocen 5,33 i zachowanie wzorowe. Dla ich rodziców przygotowano Listy Gratulacyjne.

Oto lista uczniów wyróżnionych tą nagrodą:
Kamil Kowalski kl. IIIi 5.83
Aleksandra Kotas kl. IIIC śr. 5.39
Magdalena Matulka kl. IIIE śr. 5.78
Adam Setlak kl. IIIF śr. 5.67
Grzegorz Wojciechowski kl. IIIG śr. 5.67
Jakub Szymański IIIG śr. 5.33
Filip Kaczyński IIIH śr. 5.39
Zuzanna Podgórska IIIi śr. 5.39
Karolina Zalewska IIIi śr. 5.72
Aleksandra Zborowska IIIi śr. 5.78
Katarzyna Zielińska IIIi śr. 5. 77

56 uczniów otrzymało świadectwa ukończenia gimnazjum z paskiem (średnia ocen 4.75 i więcej i ocena z zachowania co najmniej bardzo dobra).Absolwentów serdecznie pożegnali nauczyciele dedykując im piosenki: „Lato" i „Do widzenia przyjaciele". Trzecioklasiści uwieńczyli uroczyste zakończenie roku szkolnego zbiorowym tańcem, przy gorącym aplauzie rodziców gości i nauczycieli. Wszystkim absolwentom życzymy pomyślnej rekrutacji do szkół średnich i dobrego wakacyjnego wypoczynku.

Info gimnazjum
U. Naduk

DSC07454DSC07456DSC07460DSC07463

Ostatnio zmieniany w Środa, 20 Lipiec 2016 14:17

Miejsca pamięci Zagłady blisko nas PDF Drukuj Email
Czwartek, 23 Czerwiec 2016 13:32

Finał projektu „Pamięć dla Przyszłości"

Gimnazjaliści uczestniczyli 22.06.2016 w uroczystym finale konkursu „Miejsca pamięci Zagłady blisko nas". Odbył się on w Muzeum Historii Żydów Polskich „Polin".
Odebraliśmy nagrody za zdobycie II miejsca w Polsce. Nagrodą był projektor i książki dla szkoły oraz gry edukacyjne dla uczestników.

Zwiedzaliśmy również Muzeum „Polin".

To był dzień pełen niezwykłych wrażeń!

0020506

Ostatnio zmieniany w Czwartek, 23 Czerwiec 2016 13:49

Światowy Dzień Uchodźcy PDF Drukuj Email
Środa, 22 Czerwiec 2016 09:44

Jak gimnazjaliści obchodzili dzień uchodźcy?

20 czerwca obchodzony jest Światowy Dzień Uchodźcy. Chcąc uczcić to międzynarodowe święto uczniowie grójeckiego gimnazjum postanowili odwiedzić pobliski Ośrodek dla Cudzoziemców w Lesznowoli.

DSC07197DSC07198DSC07199DSC07200

Młodzież, krótkim występem artystycznym, składającym się z tańca oraz piosenek w języku angielskim i rosyjskim, chciała choć trochę urozmaicić pobyt osobom tam przebywającym.

Bardzo dużo emocji i wzruszeń wzbudziły takie szlagiery piosenki rosyjskiej jak Biełyje Rozy czy Katiusza. Niejeden cudzoziemiec, za wschodniej granicy, ocierając ukradkiem łzy wzruszenia razem z dziewczętami śpiewał te popularne piosenki. Dużo emocji wzbudziły też pokazy układów tanecznych wykonanych przez uczniów naszego gimnazjum. Cały występ gimnazjalistów został nagrodzony gromkimi brawami. Wracając do szkoły wszyscy mięli poczucie, że choć przez chwilę zmniejszyli tęsknotę mieszkańców Lesznowolskiego ośrodka za ojczyzną, rodziną i domem.

Ostatnio zmieniany w Środa, 22 Czerwiec 2016 11:38

Warning: Illegal string offset 'active' in /templates/td_zanet1/html/pagination.php on line 129

Warning: Illegal string offset 'active' in /templates/td_zanet1/html/pagination.php on line 135

« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »