Wtorek, 21 Maj 2019
You are here: Home

Translator

English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Krucjata Miłości Prymasa

Włącz się w społeczną pomoc bliźnim. Otwórz rękę ubogim i chorym. Użyczaj ze swego. Staraj się dostrzec potrzebujących wokół siebie.

Według Prymasa

Bóg rządzi narodami, a nie taka czy inna wola ludzka.
Najważniejsze jest zwycięstwo nad małym, czymś niesłychanie małym - nad sobą.

W szkole 2014/15


Ankieta PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Piątek, 26 Czerwiec 2015 19:59

Mój wolny czas w roku szkolnym...

Uczniowie z Publicznego Gimnazjum w Grójcu swój czas wolny w roku szkolnym spędzają w różny sposób. Postanowiliśmy to sprawdzić ... i dlatego wśród wybranych klas 1, 2, 3 przeprowadziliśmy ankietę.

Wyniki analizy ankiety.

Po lekcjach młodzież poświęca się różnym zajęciom. Jakim... prezentuje tabela.

 

Klasy 1

Klasy 2

Klasy 3

Dziewczęta

Chłopcy

Dziewczęta

Chłopcy

Dziewczęta

Chłopcy

Oglądam TV, słucham radia

18%

10%

10%

13%

24%

8%

Korzystam z komputera

15%

26%

14%

42%

16%

24%

Czytam książki lub czasopisma

4%

-

14%

4%

25%

-

Uprawiam ćwiczenia fizyczne

63%

65%

64%

43%

32%

69%

Z ankiety wynika, że Gimnazjaliści najchętniej swój czas wolny poświęcają zajęciom ruchowym. Wśród dziewcząt największą popularnością cieszy się jazda na rowerze (klasa 1 -52%, klasa 2 – 47%, klasa 3 – 44%), a chłopcy najchętniej grają w piłkę nożną (klasa 1 -65%, klasa 2 -38%, klas 3 – 40%). Najbardziej aktywne fizycznie są drugoklasistki, 48% z nich bierze udział w zajęciach ruchowych codziennie. Natomiast największa grupa pierwszoklasistek i trzecioklasistek ćwiczy średnio 3-4 razy w tygodniu. Płeć męska w gimnazjum dba o swoją kondycję fizyczną z tą samą częstością czyli 3-4razy w tygodniu. Analizując ankietę wyszło, że gimnazjaliści bardzo chętnie poświęciliby więcej czasu wolnego na aktywność ruchową. Jednak istnieją przeszkody, które uniemożliwiają młodzieży gimnazjalnej zagospodarowanie czasu wolnego aktywnie, które przedstawia tabela:

Brak funduszy 5%
Brak odpowiedniego towarzystwa   15%
Brak sprzętu sportowego 13%
Utrudniony dostęp do obiektów sportowo-rekreacyjnych 4%
Nieumiejętność organizowania sobie czasu wolnego 16%
Inne przeszkody (np. brak czasu) 19%

Większość ankietowanych jest motywowanych do uprawiania zajęć ruchowych w swoim czasie wolnym przez rodziców/opiekunów prawnych. Także nauczyciele są osobami, które zachęcają uczniów i uczennice do większej pracy nad swoją tężyzną fizyczna.

Podsumowując ankietę stwierdzamy, że młodzież nie tylko spędza swój czas wolny w domu, przed komputerem czy TV (mimo ogólnie przyjętego faktu), ale bardzo chętnie poświęca się zajęciom ruchowym. Zwracamy się z prośbą do rodziców, nauczycieli, wychowawców, aby większą wagę przykładali do aktywnego sposobu spędzania czasu wolnego po szkole i promowali wśród swoich wychowanków zdrowy styl życia.

Ostatnio zmieniany w Piątek, 26 Czerwiec 2015 20:12
 
Projekt Samorządu Województwa Mazowieckiego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Piątek, 26 Czerwiec 2015 19:57

Regionalny Program Stypendialny
dla uczniów szczególnie uzdolnionych

 DSC03460DSC03461DSC03462DSC03463

24 czerwca 2015 roku odbył się w naszym gimnazjum uroczysty finał projektu w ramach projektu systemowego Samorządu Województwa Mazowieckiego współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego oraz krajowych środków publicznych i realizowanego przez Departament Edukacji Publicznej i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie. Uczennica naszego gimnazjum Katarzyna Zielińska już drugi rok z rzędu znalazła się w grupie 400 szczególnie uzdolnionych uczniów, którzy otrzymali stypendia na Mazowszu. Kasia wybrała język angielski, jako przedmiot, w ramach którego realizowała swoje projekty edukacyjne pod kierunkiem nauczycielki języka angielskiego Małgorzaty Walczak.

W ubiegłym roku temat dotyczył Wielkiej Brytanii:
• Jak wykonać przewodnik po najciekawszych atrakcjach stolicy Zjednoczonego Królestwa - Londynu?

W bieżącym roku szkolnym tematyka wykraczała poza granice Europy i dotyczyła różnic kulturowych w zakresie stylu życia współczesnych nastolatków w Polsce oraz w Stanach Zjednoczonych:
• Podobieństwa i różnice w stylu życia współczesnych nastolatków w Stanach Zjednoczonych oraz w Polsce.

W ramach realizowanego projektu Kasia odbywała zajęcia z native speaker'em pochodzącym z USA, studiowała literaturę oraz eksplorowała zasoby Internetu.

Końcowa prezentacja uzyskanych informacji w formie prezentacji multimedialnej na temat podobieństw i różnic między młodymi Amerykanami i Polakami i ich stylem życia, która odbyła się w naszym gimnazjum dała nam niezwykle ciekawy i szczegółowy obraz życia młodego społeczeństwa w badanych krajach.

Poszczególne zadania i etapy były realizowane na przestrzeni kolejnych miesięcy roku szkolnego 2014/2015 według stworzonego wspólnie z uczennicą harmonogramu.

Finałowa prezentacja uzyskanych informacji oraz podsumowanie pracy nad projektem odbyło się przed rodzicami uczennicy oraz nauczycielkami języka angielskiego panią Anna Kazimierską, panią Magdaleną Czerwaty, panią Oleną Kozemko oraz opiekunką projektu panią Małgorzatą Walczak.

Z życzeniami wielu kolejnych sukcesów,
Opiekun projektu,
Małgorzata Walczak
GOOD LUCK!!!

Ostatnio zmieniany w Piątek, 26 Czerwiec 2015 20:22
 
A dzisiaj klasy pierwsze i drugie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Piątek, 26 Czerwiec 2015 17:13

DSC03606DSC03607DSC03608DSC03609

Ostatnio zmieniany w Piątek, 26 Czerwiec 2015 17:16
 
I to już koniec.... PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Czwartek, 25 Czerwiec 2015 20:45

Niespodzianki

DSC03581DSC03582DSC03583DSC03584

 

Ostatnio zmieniany w Czwartek, 25 Czerwiec 2015 20:49
 
Do widzenia, Przyjaciele... PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Czwartek, 25 Czerwiec 2015 20:30

Żegnaj szkoło, witajcie wakacje.

Koniec roku szkolnego od zawsze jest wyczekiwany przez uczniów z utęsknieniem. W grójeckim gimnazjum na tę uroczystość oczekiwało w br. 654 gimnazjalistów. Tradycją w naszej szkole jest odrębna uroczystość dla trzecioklasistów. Żegnali się z placówką (212 trzeciolkasistów) we czwartek, 25 czerwca o 17.30 w obecności zaproszonych gości w osobach: burmistrza Gminy i Miasta Grójec pana Jacka Stolarskiego i jego zastępcy pana Karola Biedrzyckiego, przewodniczącego Komisji Oświaty pana Zbigniewa Krawczaka, przewodniczącego Rady Rodziców pana Jarosława Skarzyńskiego i dyrektora ZAPO pana Tadeusza Naduka. Na uroczystość przybyło też wielu rodziców, którzy chcieli uczestniczyć w imprezie, której niekwestionowanymi bohaterami były ich dzieci, a której niecodzienny klimat tworzy rozbudowany ceremoniał szkolny. Po przemówieniach pani dyrektor szkoły Teresy Winkler, zaproszonych gości i reprezentantki uczniów - Zuzanny Lewandowskiej, przyszła pora na nagrody. Nagrodę Burmistrza dla najlepszej uczennicy zdobyła Aleksandra Feliksiak z IIIi za średnią ocen 6.00. Nagroda dyrektora (za najlepiej napisany egzamin – 190/201 pkt.) przypadła Patrykowi Kwiecińskiemu.

Uczniowie, którzy wypracowali średnią ocen 5.50 i więcej i uzyskali ocenę wzorową z zachowania otrzymali dyplomy wzorowego ucznia a ich rodzice listy gratulacyjne. Oto lista naszych wyróżnionych:

Ewa Kopyt 3a 5.61,
Małgorzata Maliszewska 3a 5.61,
Katarzyna Rączkowska 3f 5.72,
Natalia Bruczyńska 3f 5.67,
Patrycja Pietrusińska 3f 5.67,
Zuzanna Lewandowska 3f 5.61,
Adrianna Małecka 3f 5.61 ,
Natalia Kurman 3f 5.56
Zuzanna Jędrzejewska 3f 5.50
Piotr Rączkowski 3f 5.50
Aneta Gołębiowska 3g – 5.50
Patryk Kwieciński 3h 5.61
Aleksandra Feliksiak 3i 6.00
Karolina Potocka 3i 5.61
Klaudia Adamus 3i 5.50

Trzecioklasiści, którzy osiągnęli średnią ocen 5.00 i więcej i wzorową notę z zachowania, otrzymali nagrody książkowe z rąk wychowawczyń. Wychowawczynie przygotowały krótkie charakterystyki swoich klas w postaci dowcipnych wierszyków lub epickich peanów. Spotkały się one z aprobatą słuchaczy, którzy nie ukrywali swojej akceptacji.

Poza nagrodami za naukę, absolwenci zostali wyróżnieni w wielu innych kategoriach, np. za osiągnięcia sportowe, artystyczne, za pracę w wolontariacie szkolnym, w poczcie sztandarowym, samorządzie uczniowskim, za 100% frekwencję i za czytelnictwo. Wychowawcy nagrodzili wyróżniających się w pracy na rzecz szkoły rodziców. Ich współpracę i pomoc w sprawach organizacyjnych bardzo sobie cenimy.

Program artystyczny z niespodzianką

Kiedy już stół z nagrodami opustoszał, przyszła pora na krótki program taneczny w wykonaniu trzecioklasistów. Zaprezentowali dwa tańce: begin i porywające tango a chór, złożony z uczennic klas pierwszych , pożegnał starszych kolegów piosenką. Gwoździem programu była niespodzianka: nauczyciele przygotowali dla uczniów dwa utwory wokalne. Chór nauczycielski oczarował i wzruszył całą widownię. Refren:

Do widzenia, przyjaciele
wspólnych spraw mieliśmy wiele.
Dziś ta nitka się urywa.
Coś się kończy, coś się zaczyna

poruszył wszystkich uczniów. Skandowali zgodnym chórem: DZIĘKUJEMY.

Spotkania w salach lekcyjnych, rozdanie świadectw ukończenia gimnazjum i zaświadczeń z wynikiem egzaminu gimnazjalnego zakończyło III etap edukacji młodych ludzi. Zacznie się dla nich coś nowego, ale jak zapewniają, nigdy nie zapomną o gimnazjum. Życzymy im powodzenia w szkołach ponadgimnazjalnych i dobrego wakacyjnego wypoczynku.

Info. Gimnazjum.

 DSC03469DSC03470DSC03472DSC03473


Ostatnio zmieniany w Poniedziałek, 29 Czerwiec 2015 21:46
 

Warning: Illegal string offset 'active' in /templates/td_zanet1/html/pagination.php on line 129

Warning: Illegal string offset 'active' in /templates/td_zanet1/html/pagination.php on line 135

Warning: Illegal string offset 'active' in /templates/td_zanet1/html/pagination.php on line 129

Warning: Illegal string offset 'active' in /templates/td_zanet1/html/pagination.php on line 135

Warning: Illegal string offset 'active' in /templates/td_zanet1/html/pagination.php on line 129

Warning: Illegal string offset 'active' in /templates/td_zanet1/html/pagination.php on line 135

Warning: Illegal string offset 'active' in /templates/td_zanet1/html/pagination.php on line 129

Warning: Illegal string offset 'active' in /templates/td_zanet1/html/pagination.php on line 135

Warning: Illegal string offset 'active' in /templates/td_zanet1/html/pagination.php on line 129

Warning: Illegal string offset 'active' in /templates/td_zanet1/html/pagination.php on line 135

Warning: Illegal string offset 'active' in /templates/td_zanet1/html/pagination.php on line 129

Warning: Illegal string offset 'active' in /templates/td_zanet1/html/pagination.php on line 135

Warning: Illegal string offset 'active' in /templates/td_zanet1/html/pagination.php on line 129

Warning: Illegal string offset 'active' in /templates/td_zanet1/html/pagination.php on line 135

Warning: Illegal string offset 'active' in /templates/td_zanet1/html/pagination.php on line 129

Warning: Illegal string offset 'active' in /templates/td_zanet1/html/pagination.php on line 135

Warning: Illegal string offset 'active' in /templates/td_zanet1/html/pagination.php on line 129

Warning: Illegal string offset 'active' in /templates/td_zanet1/html/pagination.php on line 135

Warning: Illegal string offset 'active' in /templates/td_zanet1/html/pagination.php on line 129

Warning: Illegal string offset 'active' in /templates/td_zanet1/html/pagination.php on line 135
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL